Az acél födém zárt cellás purhab szigetelése egy kiváló megoldás az épületek hőszigeteléséhez, különösen azoknál, ahol acél födémek alkotják a...
A permetező habszigetelés a többi szigeteléshez hasonlóan energiaköltségeket takarít meg, és csökkenti a közüzemi számlákat. A habszivaccsal kezelt épületek 50%-kal jobban szigetelnek, mint a hagyományos szigetelő termékek. A megfelelően felvitt szigetelés része lehet a nedvesség elleni védelemnek, amely csökkenti a káros penész megjelenését és a fa rothadásának esélyét. Az épület hőmérséklet- és nedvességszabályozása mellett gyakran alkalmaznak permetező habszigetelést a zaj csökkentésére. A habszigetelés gátat szab a levegőben terjedő hangoknak, és csökkenti a levegőben terjedő hangátvitelt az épület tetőjén, padlóján és falain keresztül egy szigeteletlen szerkezethez képest. Minden típusú szigetelés megakadályozza az energiaveszteséget. Egyes típusok, beleértve a permetező habot, a levegő szivárgását is lezárják. A szigetelés a klímahasználat csökkentésével meleg éghajlaton is energiát takaríthat meg.
A ragasztott táblás szigetelőanyagok egy időt követően attól vállnak hőhidassá, hogy tömörödnek és ezáltal elválnak egymástól és az alapfelülettől, így egyre nagyobb réseket okozva a levegő számára. A szórt purhab ezzel ellenben hozzáragad az alapfelülethez és egybefüggő réteget képezve szigeteli az adott felületet hőhídmentesen. Amennyiben az alapfelület esetleges hibákkal repedésekkel rendelkezik, a hab oda is bedagad és összetapasztja a felületeket így biztosítva a maximális hatást.
A lapostető szigeteléseknél nagy előnyt jelentő tulajdonsága, hogy nem kell párazáró fóliát használni hiszen a zártcellás purhab önmagában vízzáró. Ezzel a technológiával a bitumenes lemezek alkalmazását is kiküszöbölhetjük. Külső szigetelés esetén UV elleni védőfestéket viszünk fel a zárófelületre, ezzel meggátolva, hogy a napsugárzás kárt okozzon a szigetelésben. Mivel nem kell táblákat egymáshoz igazítani, azokat csavarral, ragasztóval és különböző anyagokkal a felülethez rögzíteni, így nincsenek gyengepontjai a szigetelt felületnek. A dilatációs mozgásokból fakadó sérüléseknek pedig rugalmasságának köszönhetően kimagaslóan ellenáll. Csarnokok belső szigetelésénél a korábbi beázásokat is ki lehet küszöbölni ezzel a megoldással.
A zártcellás purhab sűrűségéből fakadóan egy rendkívül kemény anyag. Ezzel a technológiával szigetelt felületeket a munka befejezését követően a későbbiekben is tudjuk a funkcionálisan használni. Nem hogy korábbi tároló szerepét képes betölteni egy padlástér a födém szigetelést követően, de még igény szerint a szigetelt felület betonozása is megvalósítható a megfelelő sűrűségű anyag használatát követően.
Egy jól bejáratott technológiáról beszélve, megfelelő felszereltséggel és szaktudással hatalmas felületek szigetelése lehetséges naponta. A szigetelendő felület megtisztítását követően már felvihető egyből a szigetelő anyag minden mellékes munkafolyamat nélkül, mint a ragasztás méretre vágás vagy fóliarögzítés. Ennek köszönhetően viszonylag rövid határidővel tudunk vállalni nagy felületek szigetelésről szóló megbízásokat.
Az acél födém zárt cellás purhab szigetelése egy kiváló megoldás az épületek hőszigeteléséhez, különösen azoknál, ahol acél födémek alkotják a...
A Ytong téglafalak előtt található zártszelvényes bordaközök zárt cellás purhab szigetelése hatékony megoldást kínál az energiamegtakarításra és a hőszigetelésre. A...
A pinceszint lépésálló zárt cellás purhab szigetelése kiváló megoldás a nedvesség és víz elleni hatékony védelemre. A zárt cellás purhab...
A purhab egy vegyi termék, amelyet két anyag, az izocianát és a poliolgyanta alkot, amelyek egymással keveredve reagálnak, és a helyére permetezés után a folyadék térfogatának 30-60-szorosára tágulnak. Ez a tágulás speciálisan teszi hasznossá a kifújt keveréket, mivel az a szigetelendő felület alakját formálja miközben gyakorlatilag levegő beszivárgás nélkül magas hőszigetelő értéket biztosít.
Otto Bayer nevéhez fűződik a poliuretán 1937-es feltalálása. A poliuretánhabot úgy sikerült szintetizálnia, hogy feltárta alapgondolatát, miszerint kis mennyiségű vegyi anyagok összekeverésével száraz habanyagokat lehet létrehozni. A poliuretánt különféle alkalmazásokhoz fejlesztették tovább, a cipőtalptól és párnától az ipari felhasználásig. Az 1940-es években merev habot alkalmaztak a repülőgépeken, majd 1979-ben pedig a poliuretánt kezdték használni az épületek szigetelésére.
A hőellenállás. Az R-érték a hőáramlással szembeni hőellenállásra adott kifejezés. Minél magasabb egy szigetelő termék R-értéke, annál hatékonyabbak a szigetelési tulajdonsága. A permetezett poliuretán hab különböző sűrűségű és cellaszerkezettel kapható. Az alacsony sűrűségű habokat nyitott cellás haboknak, míg a nagyobb sűrűségű habokat zárt cellás habnak nevezik. A poliuretán hab rendelkezik a legmagasabb R-értékkel a szigetelőanyagok közt, melyet otthonokban és épületekben használhatunk. A poliuretán egy zártcellás hab szigetelőanyag, amely alacsony vezetőképességű gázt tartalmaz a celláiban. A gáz nagy hőellenállása következtében a permetezett poliuretán szigetelés kezdeti R-értéke jellemzően R-3,4 és R-6,7 per hüvelyk közötti. Összehasonlításképpen, az üveggyapot R-értéke általában csak R-3–R-4 hüvelykenként.
A permetezett poliuretán hab szigetelés két különböző típusba sorolható: könnyű sűrűségű nyilt cellás permetezőhab szigetelés és közepes sűrűségű zártcellás permetezőhab szigetelés. Mindkét típusú hab hőre keményedő cellás műanyag, amely több millió kis cellát tartalmaz. A nyitott cellás szigetelés összetörhető a kezében, és alacsonyabb a szigetelési értéke. A zárt cella érintésre merev, és minden légcella teljesen lezárt. Míg a zárt cellás hab R-értéke magasabb, beszerzése költségesebb.
A közepes sűrűségű zártcellás habszigetelés egy merev szigetelőanyag, amelynek hosszú távú hőállósági R-értéke 5,1 és 6 hüvelyk között mozog. Amennyiben a szükséges 50 mm-es minimális vastagságot felépítik, ez az anyag párazáró és légzáró is egyben. A hab természetes színe általában sárga.
A könnyű sűrűségű, nyitott cellás habszigetelés egy szivacsszerű megjelenésű félmerev anyag, amely a beépítés során kitágul, és kis, nyitott cellákat hoz létre, amelyek szén-dioxiddal vannak feltöltve. A felhordási folyamat során táguló képességének köszönhetően kitölti a repedéseket, réseket és üregeket, és egyenetlen felületekhez vagy aljzatokhoz tapad és légzáró szigetelést képez. Míg az R érték változhat, a legtöbb nyitottcellás purhab termék R értéke körülbelül 3,8 hüvelykenként. A közepes sűrűségű zártcellás habtól eltérően az ocSPF vékonyabb rétegei nem igazán hatékonyak párazáróként, mivel a levegő átszivárog a nyitott cellás szerkezeten. Ha azonban legalább 140 mm-es vastagságúra felépítik, már légzáróként működik. Gyakran használják belső falakhoz, mert hangcsökkentést biztosít azáltal, hogy blokkolja és elnyeli a légszivárgást. Általában csak beltéri használatra ajánlott.